En
تاریخ : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393
کد 46

صنعت فرش در توسعه اقتصاد شهرستان ورامین نقش به سزایی ایفا می کند

فرماندار ورامین گفت : فرش ورامینی هویت فرهنگی مردم این دیار است که با عشق و هنر بافته و فرهنگ مردم این منطقه را به جهانیان معرفی می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در حاشیه افتتاح نمایشگاه تخصصی فرش ورامین که در برج آرامگاهی علاء الدوله این شهرستان برپا گردید گفت: هنرمندان هر جامعه ، فرهنگ معنوی مردم آن دیار را در قالب آثار هنری به نمایش گذاشته و آن را به علاقمندان هنر عرضه می کنند .

وی افزود : فرش به عنوان هنری قدیمی و ماندگار بیانگر احساسات ، عشق و علاقه ، و تلاش بافندگانی است که تار وپود فرش را با صبر در گره های نخ در هم می آمیزند تا هنرهای قدیمی این دیار زنده باقی بماند.

وی تصریح کرد : صنعت فرش نه تنها در ایجاد اشتغال که در توسعه اقتصاد منطقه نیز نقش به سزایی ایفا می کند و تلاش داریم تا با حمایت از تولید کنندگان عرصه فرش ، به رشد اقتصادی منطقه کمک کنیم.

 وی بیان داشت : جلسات متعددی با فعالان عرصه تولید فرش در محل فرمانداری ورامین برگزار شده و مشکلات آنان مورد بررسی و راه های رفع موانع توسعه فعالیت آنها موردارزیابی قرار گرفته که امیدواریم نتیجه آن به توسعه این صنعت و هنر منجر شود.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 622