En
تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1398
کد 4644

رزمایش کنترل آماده به‌کاری مولدهای تأمین برق در ورامین اجرا شد

همزمان با هفته پدافند غیر عامل، رزمایش کنترل آماده به کاری مولدهای تأمین برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس و مهم روز یکشنبه در شهرستان ورامین اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، رئیس شرکت توزیع برق شهرستان ورامین در حاشیه این رزمایش گفت: این رزمایش به منظور حفظ آمادگی، ایجاد ارتباط موثر بین دستگاه‌های مختلف و برقراری برق نقاط و مراکز حساس شهرستان ورامین برگزار شده تا سناریوهای از پیش طراحی شده، محقق شود.
مسلم حاجی مزدرانی گفت: در اجرای این طرح سراسری، برق نقاط و مراکز حساس شهرستان ورامین قطع گردید تا بلافاصله دیزل ژنراتورهای آماده به کار مستقر در ادارات و مراکز حساس، روشن شده و برق این مراکز را تأمین کند.
وی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور، ارگان‌های دولتی، عمومی و خصوصی موظفند تا نسبت به خریداری، نصب، راه اندازی و نگهداری از مولد برق اضطراری اقدام کنند.
وی افزود: بیش از 2 هزار مشترک اعم از مراکز دولتی و خصوصی و واحدهای صنعتی شهرستان ورامین از مولدهای تأمین برق اضطراری برخوردار می‌باشند.
مزدرانی گفت: در زمان اجرای این مانور که به مدت یک ساعت به طول انجامید، ارتباطات رادیویی و تصویری نیروهای عملیاتی با مرکز برقرار گردید تا کمترین مشکل دربرق رسانی به نقاط حساس به وجود آید.
وی با اشاره به  اقدامات شرکت توزیع برق ورامین در راستای تحقق اهداف پدافند غیرعامل گفت: هماهنگی احداث نیروگاه 12 مگاواتی گازسوز، صدور پروانه احداثث نیروگاه خورشیدی 14 مگاواتی، احداث سه خط فشار متوسط جدید، نصب بیش از 25 دستگاه ترانس توزیع برق، احداث خطوط جدید فوق توزیع به پست فوق توزیع دانشسرا، پیگیری احداث پست فوق توزیع شهدای جوادآباد و افزایش ضریب بستر رادیویی و بی‌سیم واحد عملیاتی از جمله اقدامات این مرکز در راستای پدافند غیرعامل است.
هشتم تا چهاردهم آبان، هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 آبان 1398
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 7