En
تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1398
کد 4646

فریاد مرگ بر آمریکا در شهرستان ورامین طنین انداز شد

همزمان با سراسر کشور راهپیمایی ضد استکباری یوم الله ۱۳ آبان برگزار و فریاد مرگ بر آمریکا در شهرستان ورامین طنین انداز شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین ،همزمان با سراسر کشور مراسم گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با حضور حسین کاغذلو فرماندار ورامین معاونین فرمانداری ، مسئولان ادارات و نهادها ، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم در شهرستان ورامین برگزار شد.
در این مراسم هزاران نفر از دانش آموزان شهرستان ورامین روز دوشنبه با اجتماع در میدان امام حسین (ع)، همراه با اقشار مختلف جامعه و مسئولان شهرستان ، برگ زرین دیگری در تاریخ سراسر افتخار این شهرستان رقم زدند.
مردم شهرستان ورامین که در قیام خونین 15 خرداد سال 42 کفن پوش ، از امام راحل دفاع کرده و در این راه خون خود را تقدیم نهال نوپای انقلاب کرده بوند، بار دیگر کفن بر تن کردند تا ایستادگی و عزت خود در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی را نشان داده و ثابت کنند که گذر زمان از میزان ارادت آنان به انقلاب نمی کاهد.
هزاران نفر از دانش آموزان مدارس شهرستان ورامین، در حالی که پلاکاردهایی با مضامین مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل ، هیهات من الذله، لبیک یا خامنه ای و لبیک یا حسین در دست داشتند، در خیابان‌های منتهی به میدان امام (ره) اجتماع کرده و صحنه های با شکوهی از عشق و ارادت به نظام مقدس جمهوری اسلامی به نمایش گذاشتند.
بسیاری از دانش آموزان به یاد رشادت های رزمندگان اسلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ، بر روی پیشانی های خود ، سربند بستند تا آمادگی خود را برای دفاع از ارزش‌هایی که به واسطه خون هزاران شهید به دست آمده اعلام کنند.
در طول برپایی این راهپیمایی، برنامه های فرهنگی همچون نقاشی همگانی، مسابقه دارت و تئاتر خیابانی با مضامین مبارزه با استکبار برپا شد.
برخی از دانش‌آموزان نیز با ساخت آدمک‌های ترامپ و بن سلمان و آویزان کردن آنان، این سیاستمداران ضد ایران را به سخره گرفتند.
درپایان این مراسم دانش آموزان با قرائت بیانیه ای آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کردند و بر ایستادگی درمقابل سیاست های خصمانه دولت آمریکا تأکید نمودند.
سیزدهم آبان ، یاد آور واقعه تاریخی تبعید امام راحل به خاطر مخالفت با قانون ننگین کاپیتالاسیون در سال 1343 ، به خاک و خون کشیده شده دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان 58 است.
13 آبان در تقویم ایران اسلامی به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 آبان 1398
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 13