En
تاریخ : يکشنبه 24 آذر 1398
کد 4778

محمودرضا سعیدپوررئیس جدید محیط زیست ورامین شد

محمودرضا سعید پور با حضور فرماندار و مسئولان اداره کل محیط زیست استان تهران به عنوان رئیس جدید اداره حفاظت از محیط زیست ورامین معرفی شد و زحمات منصور گلمحمدی رئیس سابق این اداره تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین در این مراسم گفت: توجه به محیط زیست و حفاظت از آن، نیاز امروز جوامع است و باعث می‌شود تا آیندگان نیز از آن‌چه خداوند به امانت در اختیار ما قرار داده، بهره‌مند شوند.
وی افزود: توسعه جوامع بدون توجه به محیط زیست میسر نمی‌شود، اگر افراد و جوامع به دنبال توسعه پایدار می‌باشند باید به محیط زیست و حفاظت از آن توجه کنند چرا که با نابود شدن محیط زیست، در اصل تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز از بین می‌رود.
وی گفت: همجواری ورامین با کویر مرکزی، شرایط ویژه‌ای را برای محیط زیست این شهرستان رقم زده است و وجود مراتع، تالاب فصلی بندعلیخان و حضور صدها گونه جانوری، این شهرستان را در زمره مناطق مهم زیست محیطی تبدیل کرده است.
کاغذلو با اشاره به احیاء تالاب بندعلیخان اظهار کرد: محیط زیست ورامین تأثیر مستقیمی بر محیط زیست استان تهران دارد، تالاب فصلی بندعلیخان به عنوان سدی محکم در برابر ورود ریزگردها به سمت مناطق مسکونی محسوب می‌شود و احیاء مجدد آن که حاصل برنامه ریزی صحیح مسئولان منطقه در هدایت آب‌های سطحی به سمت مناطق جنوبی است، این خطر را از استان تهران دور کرد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 24 آذر 1398
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 35