En
تاریخ : دوشنبه 25 آذر 1398
کد 4780

2500 متر مربع از اراضی کشاورزی ورامین آزاد شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب دو مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی ورامین، 2 هزارو 500 مترمربع از اراضی مرغوب کشاورزی این شهرستان آزاد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، احمد فدایی اردستانی گفت: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی، 2 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در روستاهای رستم‌آباد و قلعه خواجه از توابع بخش جوادآباد ورامین تخریب شد.
وی افزود: با تخریب این ساخت و سازهای غیر مجاز که با حضور نمایندگان دادستانی، فرمانداری، نیروی انتظامی و بخشداری صورت گرفت، بیش از 2 هزارو 500 متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی آزاد سازی شد.
وی اظهار کرد: ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی و تبدیل آن به باغ ویلا و یا سوله علاوه ممنوع بوده و با قاطعیت با این اقدام برخورد می‌شود.
فدایی با اشاره به اجرای طرح پایش اراضی کشاورزی مناطق روستایی در بخش‌های مرکزی و جوادآباد ورامین گفت: این طرح با مشارکت مدیریت جهاد کشاورزی، ادارات خدماتی، امور اراضی و یگان حفاظت منابع طبیعی و بخشداری‌های مرکزی و جوادآباد ورامین و با هدف جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی انجام می‌شود.
وی گفت: با پایش اراضی کشاورزی و تعیین حریم روستایی، تکلیف مسئولان مناطق روستایی در مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز به ویژه ساخت باغ‌ویلا مشخص می‌شود.
مدیرجهاد کشاورزی ورامین اظهار کرد: طرح پایش اراضی کشاورزی شهرستان ورامین به طور مستمر در تمامی مناطق روستایی انجام می‌شود تا با شناسایی این اراضی و مستند کردن وضعیت فعلی آن از نظر ساخت و ساز غیر مجاز، بتوان در کمترین زمان به صورت قانونی با کسانی که نسبت به تغییرکاربری اقدام می‌کنند، برخورد گردد.
مدیر جهاد کشاورزی ورامین از مردم خواست تا در هنگام خرید باغ در مناطق روستایی، وضعیت آن را از مدیریت جهاد کشاورزی استعلام کنند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند چرا که عزم دستگاه قضایی و مدیریت جهاد کشاورزی ورامین، تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز احداث شده در اراضی کشاورزی است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 25 آذر 1398
  • ساعت 06
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 16