En
تاریخ : يکشنبه 4 خرداد 1393
کد 48

پیرشدن جمعیت نشاط و سرزندگی را از جامعه سلب می کند

فرماندار ورامین گفت : پیرشدن جمیعت ، نشاط و سرزندگی را از جامعه سلب نموده و اداره کشور را با مشکل مواجه خواهد ساخت .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری روز در کارگاه آموزشی افزایش جمعیت با موضوع طرح نمای زیبای جوانی که در فرمانداری ورامین برگزار شد گفت : جامعه ای از پویایی و نشاط کامل برخوردار است که ترکیب آن را جوانان فعال تشکیل می دهند که با تلاش های مجدانه خود باعث پیشرفت و توسعه منطقه می شوند.

وی افزود : امروز متأسفانه روند افزایش جمعیت کشور به گونه ای است که طی ۴۰ سال آینده با جامعه ای پیر روبرو خواهیم شد که این امر مشکلات عدیده ای را برای کشور به همراه خواهد آورد.

وی اظهار داشت : امروز جوانان و خانواده ها می باید با دریافت آموزش های لازم ، به افزایش جمعیت ترغیب شوند و این مهم در سایه اجرای سیاست های تحکیم خانواده میسر خواهد شد .

وی گفت : یکی از مهمترین مسائلی که امروز به مشکل اساسی جامعه تبدیل شده این است که افراد به جای خداوند تصمیم می گیرند و اظهار میدارند که با درآمدی که داریم نمی توانیم فرزند داشته باشیم در صورتی که اگر فرهنگ توکل در جامعه نهادینه شود این تفکرات نیز از جامعه و خانواده ها رخت بر می بندد.

خوانساری افزود : ایران اسلامی به عنوان حکومتی منحصر به فرد در جهان می باید در تمامی ابعاد الگوی عملی برای جوامع باشد که یکی از این موارد الگوی تولید نسل است .

نماینده دولت در شهرستان ورامین اظهار داشت : سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت جامعه آینده کشور را تضمین می کند و همه ملزم به رعایت و عمل به این سیاست ها می باشند.

وی تصریح کرد : تمامی شهرستان ها و مناطق کشور می باید نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی افزایش جمعیت اقدام و نسبت به اجرایی شدن فرمایشات حضرت آقا برنامه ریزی مناسبی صورت دهند

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 4 خرداد 1393
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 480