En
تاریخ : شنبه 7 دي 1398
کد 4803

رعایت بی‌طرفی اعتماد مردم را به برگزار کنندگان انتخابات بیشتر می‌کند

فرماندار شهرستان ورامین گفت: رعایت اصل بی طرفی از سوی دست‌اندکاران برگزاری انتخابات، اعتماد مردم را بیش از گذشته به برگزار کنندگان انتخابات بیشتر می‌کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، حسین کاغذلو در جلسه ستاد انتخابات مرکز حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: مهمترین اصل در برگزاری انتخابات، رعایت مُر قانون و توجه به اصل بی‌طرفی از سوی دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد مهم سیاسی است.
وی افزود: هر چه میزان اعتماد مردم به برگزاری کنندگان انتخابات بیشتر شود، به همان میزان مشارکت مردم در این رویداد مهم افزایش پیدا می‌کند.
وی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس مردم‌سالاری دینی شکل گرفته و هر چه مشارکت مردم گسترده‌تر و با‌شکوه‌تر باشد، به همان میزان، اقتدار نظام که برگرفته از پشتوانه مردم است، نمایان‌تر خواهد شد.
کاغذلو با تأکید بر لزوم رعایت اخلاق از سوی تمامی داوطلبان و طرفداران آن‌ها اظهار کرد: رعایت قانون، برای تمامی افراد از دست‌اندرکاران انتخابات، داوطلبان و طرفداران آن‌ها الزامی است که یکی از مصادیق آن، پرهیز از تبلیغات زودهنگام پیش از اعلام نتایج بررسی صلاحیت افراد از هیأت‌های نظارت است.
وی گفت: این که برخی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، در فضای مجازی اقدام به تبلیغات زودهنگام ولو به بهانه ورود به بحث‎‌های غیر انتخاباتی شود، خلاف قانون انتخابات است و تا زمان رسمی اعلام اسامی نامزدهای تأئید صلاحیت شده، هیچ‌کس حق تبلیغات ندارد.
فرماندار ورامین افزود: با توجه به نیازهای شهرستان و تجربیات دوره قبل، اعضای هیأت اجرایی وضعیت استقرار شعب اخذ رأی ثابت و سیار و شعب ویژه بانوان را مشخص کرده‌اند که با تکمیل فرم‌های مخصوص، این تعداد نهایی و اطلاع رسانی می‌شود.
وی خواستار آسیب شناسی انتخابات گذشته، مستندسازی فرایند برگزاری انتخابات، بررسی مشکلات و موانع مشارکت مردم، اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی مناسب، تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز شعب برای برگزاری با شکوه انتخابات پیش رو شد.
حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، روز دوم اسفند برگزار می‌شود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 7 دي 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 22