En
تاریخ : سه شنبه 6 اسفند 1398
کد 4948

سرپرست جدید جهاد کشاورزی ورامین معرفی شد

محسن بنائیان به عنوان رئیس جدید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ورامین معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، در مراسم معارفه سرپرست جدید جهاد کشاورزی ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، از تلاش های احمد فدایی اردستانی تقدیر به عمل آمد.
فرماندار ورامین در این جلسه گفت : کشاورزان و دامداران شهرستان ورامین، غذای بیش از شش میلیون نفر از مردم استان تهران را تأمین می‌کنند از این رو، اقتصاد این شهرستان برپایه کشاورزی است و باید به آن توجه ویژه داشت.
حسین کاغذلو افزود: ورامین شهرستانی استراتژیک در تولید محصولات غذایی کشور محسوب می‌شود که با تولید گندم، جو، گوشت سفید و قرمز و شیر، نقش به سزایی در تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز کشور دارد.
وی افزد: ورامین با داشتن 300 هزار رأس دام سبک و 100 هزار رأی دام سبک،  40 درصد گوشت مورد نیاز استان 14 میلیون نفری تهران یعنی بالغ بر 6 میلیون نفر را تأمین می‌کند ضمن این که 30 درصد از شیر مورد نیاز استان تهران نیز در این شهرستان تولید می‌شود که با جمعیت 10 استان کشور برابری می‌کند.
وی اظهار کرد: ورامین با تولید سالانه 30 میلیون قطعه جوجه اردک، 70 درصد از اردک کشور را تولید می‌کند ضمن این که این شهرستان، بزرگترین تولید کننده بوقلمون و شترمرغ استان تهران است.
فرماندار ورامین اظهار کرد: 10 هزار هکتار از اراضی ورامین زیر کشت پسته رفته و کیفیت محصول تولید شده در باغات شهرستان که اغلب به سایر کشورها صادر می‌شود با بسیاری از استان‌های پسته خیر کشور برابری می‌کند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 6 اسفند 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 26