En
تاریخ : چهارشنبه 7 اسفند 1398
کد 4949

بازدید فرماندار ورامین از وضعیت رودخانه‌های جنوب شهرستان

حسین کاغذلو فرماندار ورامین ضمن اعلام آماده باش ستاد مدیریت بحران شهرستان، از وضعیت رودخانه‌ها، مسیلها و انهار جنوب شهرستان ورامین بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، در این بازدید که کاغذلو رو کارخانه معاون امور عمرانی، خدادادی مسئول مدیریت بحران و میری مسئول روابط عمومی فرمانداری همراهی می‌کردند، وضعیت عبور آب از رودخانه‌ها و انهار جنوبی دشت ورامین مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار ورامین در این بازدید اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش میزان بارش‌ها در سطح شهرستان و احتمال آبگرفتگی معابر و مناطق مختلف، ستاد مدیریت بحران شهرستان ورامین به حالت آماده باش کامل درآمده تا در صورت لزوم، نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام کنند.
وی اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی، خدماتی، امدادی، ایمنی، شهرداری های، بخشداری ها و دهیاری های شهرستان با هدف ایجاد هماهنگی های لازم برای مقابله با حوادثی نظیر جاری شدن سیل، در آماده باش کامل به سر برده و امکانات، ادوات و تجهیزات راهسازی نیز برای حضور در حوادث احتمالی آماده به کار می باشند.
وی تصریح کرد: دو رودخانه موسوم به شور و شیرین و کرجی از جنوب ورامین و از حاشیه روستاها و اراضی کشاورزی شهرستان عبور می‌کند که در هنگام افزایش میزان بارش و سرریز آب‌های سطحی تهران، این رودخانه‌ها طغیان می‌کند که در صورت عدم لایروبی و مسدود شدن مسیر عبور آب، می‌تواند خساراتی را به همراه داشته باشد.
کاغذلو افزود: این دو رودخانه از محور چرمشهر – ورامین و قم – گرمسار عبورمی‌کند که در صورت بروز مشکل، امکان ورود آب به مسیر اصلی وجود دارد که این امر خطرات بسیاری را به همراه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: از ابتدای فصل پائیز عملیات لایروبی انهار، رودخانه‌ها و کانال‌های انتقال آب در شهرستان ورامین انجام شده و هم اکنون مشکلی برای عبور آب به سمت دشت‌ و مراتع جنوبی شهرستان و تالاب فصلی بندعلیخان وجود ندارد .
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 7 اسفند 1398
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 6