En
تاریخ : شنبه 9 فروردين 1399
کد 4979

ظرفیت‌ اوقاف برای ریشه‌کنی کرونا بسیج شده است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: تمام ظرفیت‌های سازمان اوقاف در کنار سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها برای ریشه‌کنی کرونا بسیج شده است.
مجتبی عبداللهی روز شنبه در جریان بازدید از کارگاه تولید ماسک شهرستان ورامین گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه، همگام با سایر نهادها خود را موظف می‌داند که برای همراهی و مساعدت با هموطنان و کادر درمانی، خدمات گسترده ای در حوزه‌های مختلف مبارزه با کرونا انجام دهد.
وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران تلاش دارد تا در تمامی بخش‎‌ها، به شیوه‌های مختلف به کمک بیمارستان‌ها و مراکز درمانی آمده و هر آنچه در توان دارد، معطوف کمک به این مراکز نماید.
عبداللهی با اشاره به فعالیت کارگاه‌های متعدد تولید ماسک در شهرستان‌های استان تهران گفت: در حال حاضر در تمامی شهرستان‌های استان تهران، اداره کل اوقاف و امور خیریه با استفاده از توان بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت اماکن در اختیار و امامزادگان، با همکاری خیرین و سازمان افق اوقاف و امور خیریه، ماسک و مایحتاج مراکز درمانی را تولید می‌کند.
وی گفت: در کارگاه شهرستان ورامین که از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را آغاز کرده، تلاش می‌شود تا 200 هزار ماسک تولید و به هموطنان و مراکز بیمارستانی و درمانی تقدیم گردد.
وی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای تدفین فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا گفت: تمامی مراحل تدفین این افراد، بر اساس موازین شرعی انجام می‌شود.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان تهران گفت: بر اساس پرتکل وزارت بهداشت، تدفین این افراد در صحن امامزادگان ممنوع می‌باشد و در صورتی که شهرستانی از داشتن آرامستان محروم بود، با مصوبه شورای تأمین می‌توان با رعایت ضوابط بهداشتی این افراد در اماکن متبرکه و امامزاده‌ها دفن شوند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 9 فروردين 1399
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 13