En
تاریخ : سه شنبه 12 فروردين 1399
کد 4982

بیش از 210 هزار ورامینی تخت غربالگری کرونا قرار گرفتند

حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین : با اجرای طرح غربالگری بیماری کرونا، سلامتی بیش از 210 هزار ورامینی با تماس کارشناسان شبکه بهداشت و درمان ورامین مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، حسین کاغذلو در بازدید از شبکه بهداشت و درمان ورامین اظهار کرد: امروز تمامی ظرفیت‌های مادی و معنوی شهرستان ورامین برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شده و دغدغه تمامی مردم و مسئولان، کاهش میزان ابتلاء افراد به این بیماری است.
وی اظهار کرد: در کنار دستگاه‌های دولتی که نیازهای مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان در رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا را تأمین می‌کنند، بسیاری از گروه‌های جهادی زیر نظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر اجرای عملیات گندزدایی و ضدعفونی معابر و اماکن عمومی، اقدام به تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده می‌کنند.
وی تصریح کرد:یکی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در شناسایی افراد مبتلا و یا مشکوک به ابتلاء به ویروس کرونا، طرح ملی غربالگری است که طی آن، کارشناسان شبکه بهداشت و با استفاده از شماره تماس افراد در سیستم یکپارچه بهداشت، با آنان ارتباط گرفته و از وضعیت سلامتی جسمی و احتمال ابتلاء آنان به علائم کرونا آگاهی پیدا می‌کنند.
کاغلو افزود: طی هفته گذشته، بیش از 210 هزار نفر از شهروندان شهرستان ورامین درطرح غربالگری شرکت کرده و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان راهنمایی‌های لازم را به آنان ارائه کرده‌اند.
وی گفت: با وجود تمامی تلاش‌های صورت گرفته، عده‌ای از شهروندان ورامینی نیز به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند که تمامی مراحل تدفین  این افراد، بر اساس موازین شرعی انجام می‌شود.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 فروردين 1399
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 11