En
تاریخ : دوشنبه 18 فروردين 1399
کد 4994

غلبه بر کرونا به عزم همگانی نیاز دارد

فرماندار شهرستان ورامین گفت: غلبه بر ویروس کرونا، به عزم همگانی نیاز دارد تا زمانی که این همدلی نباشد، نتیجه مطلوب به دست نمی آید
به گزارش روابط عمویم فرمانداری ورامین، حسین کاغذلو در جمع معتمدین منطقه خیرآباد گفت: پیکر اموات مبتلا به ویروس کرونا در نهایت احترام بر اساس موازین اسلامی و رعایت پرتکل های وزارت بهداشت تیمم، کفن و به خاک سپرده می‌شود.
وی افزود: برخی از روحانیون جهادی با ایثار و از خودگذشتگی، در حالی که مجبورند به دور از خانواده در قرنطینه به سر ببرند، پیکر اموات را با احترام و بر اساس دستور مراجع عظام تقلید تیمم کرده، کفن می‌کنند بر اساس آداب اسلامی به خاک می سپارند.
وی تأکید کرد: تمامی  افرادی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند برادران و خواهران خود ماهستند، اگر شأن و جایگاه آنان رعایت شود در اصل احترام به تک تک مردم شهرستان ورامین است.
کاغذلو افزود: کسی که جان خود را بر اثر بیماری کرونا از دست می‌دهد، کمترین خطر را با خود به همراه دارد به  این منظور در محل امامزاده طاهر مطهر خیرآباد یک غسالخانه ویژه مردان و زنان احداث می‌شود تا تمامی مراحل با احترام و با توجه به آداب اسلامی انجام شود.
وی افزود: تأکید می شود که بر اساس نظر کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، تیمم و تدفین اموات، هیچ گونه خطری برای سلامتی افراد ندارد.
فرماندار ورامین تأکید کرد: امام جمعه خیرآباد شخصا چندین نفر از اموات ناشی از کرونا را تیمم کرده و به خاک سپرده‌اند و ایشان به خوبی می‎توانند شهادت دهند که این اموات خطری برای افراد ندارد و اگر هم خطری وجود داشته باشد، متوجه افرادی که است که نسبت به دفن شرعی آنان اقدام می‌‎کنند.
وی افزود: امروز بیش از همه، این افراد زنده هستند که باید با رعایت مسائل بهداشتی، از انتشار ویروس این بیماری جلوگیری کنند و الا اموات پس از دفن هیچ گونه خطری را متوجه سلامتی جامعه نمی کنند
لازم به ذکر است برخی از ساکنین خیرآباد از احداث غسالخانه ویژه اموات کرونایی نگرانی هایی داشتند که با حضور امام جمعه خیرآباد، معتمدین و بزرگان از جمله خانی عضو شورای اسلامی شهر ورامین و گفتگو با فرماندار شهرستان، این نگرانی ها برطرف شد و مقرر گردید که این مرکز در امامزاده طاهر و مطهر احداث شود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 فروردين 1399
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 12