En
تاریخ : چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد 4996

با حضور معاون استاندار تهران

جلسه بررسی وضعیت غربالگری اتباع خارجی در ورامین برگزار شد

با حضور معاون استاندار تهران جلسه بررسی وضعیت غربالگری اتباع خارجی در ورامین برگزار شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، در این جلسه که با حضور معاون امنیتی استانداری تهران، حسین کاغذلو فرماندار ورامین، جانشین سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران، فرماندار قرچک و پیشوا، معاون سیاسی فرمانداری پاکدشت و فرماندهان سپاه ورامین، پیشوا و قرچک برگزار شد، مسائل مربوط به غربالگری کرونا اتباع مورد بررسی قرار گرفت.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران گفت: برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، لازم است تا علاوه بر اجرای طرح غربالگری شهروندان ایرانی، اتباع خارجی نیز در این طرح ملی شرکت کرده و سلامتی آنان مورد ارزیابی قرار گیرد.
حمیدرضا گودرزی در جلسه مشترک فرمانداران و مسئولان شهرستان‌های جنوب‌شرق که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: ابتلا به ویروس کرونا، به جنسیت، سن و ملیت ارتباطی ندارد و همانطور که سلامتی شهروندان ایرانی با استفاده از توان کارشناسان شبکه بهداشت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، اتباع افغانستانی ساکن در مناطق مختلف نیز باید در طرح غربالگری شرکت داده شوند.
وی افزود: تمامی دستگاه‌ها از جمله آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، امور اتباع استانداری تهران و نیروی انتظامی باید به یاری وزارت بهداشت آمده و با استفاده از اطلاعات اتباع، آنان را به سمت غربالگری کرونا سوق دهند.
وی اظها رکرد: آن دسته از اتباع مجازی که از کد خانوار برخوردار هستند، شناسایی شده و مورد غربالگری قرار گرفته‎اند ولی لازم است تا با شناسایی اتباع غیرمجاز، آنان را نیز در این طرح مشارکت داد تا از شیوه ویروس کرونا جلوگیری شود.
گودرزی تصریح کردبرخی از این افراد با تصور این که ممکن است با اطلاعات به دست آمده، زمینه طرد آنان فراهم شود از ارائه آمار و اطلاعات خانوار خودداری می‌کنند، این اطلاعات فقط برای بحث سلامتی جامعه است و برای اجرای طرح غربالگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 فروردين 1399
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 14