En
تاریخ : چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد 4997

نیمی از اتباع استان تهران در غربالگری کرونا شرکت کردند

مدیرکل امور اتباع استانداری تهران گفت: نیمی از اتباع خارجی ساکن در مناطق مختلف استان تهران در طرح غربالگری کرونا شرکت کرده و سلامتی آنان مورد بررسی قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، منصور حاجی در جلسه بررسی وضعیت غربالگری اتباع خارجی ساکن در استان تهران که با حضور معاون امنیتی استانداری تهران و به میزبانی فرمانداری شهرستان ورامین برگزار شد اظهار کرد:  اجرای طرح غربالگری ویروس کرونا، سلامتی نیمی از از اتباغ افغانستانی ساکن در استان تهران مورد بررسی قرار گرفته است.
وی اظهار کرد: علاوه بر اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، 17 دستگاه دیگر در خصوص اتباع فعالیت می‌کنند که وحدت رویه و همکاری این دستگاه‌ها در حوزه غربالگری کرونا نیز می‌تواند به نتایج مطلوب ختم شود.
وی گفت: اداره کل اتباع استانداری تهران آمار کاملی از اتباع مجاز ساکن در مناطق مختلف و شهرستان‌های استان را در اختیار دارد که با استفاده از این اطلاعات تا کنون بیش از نیمی از اتباع در طرح غربالگری کرونا شرکت داده شده‌اند.
وی تصریح کرد: جمعیت اتباع، شناور و پراکنده است ولی می‎‌توان با اطلاعاتی که در اختیار دستگاه‌های مختلف قرار دارد، اتباع غیرمجاز را نیز شناسایی و سلامتی آنان را مورد ارزیابی قرار داد.
حاجی گفت: اتباع خارجی و افغانستانی مقیم ایران اسلامی، همچون دیگر شهروندان ایرانی در صورت ابتلا به بیماری کرونا، از خدمات و امکانات بهداشتی و درمانی استفاده کرده و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 فروردين 1399
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 14