En
تاریخ : يکشنبه 4 خرداد 1393
کد 50

مردم این دیار از دیرباز ولایت مداری خود را ثابت کرده اند

فرماندار ورامین گفت : قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ متعلق به شهر و یا منطقه خاصی نیست بلکه به تمامی ملت ولایت مدار ایران اسلامی تعلق دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جلسه مشترک برگزاری همایش ملی ۱۵ خرداد که با حضور فرمانداران شهرستان های پیشوا و پاکدشت در محل فرمانداری ورامین برگزار شد گفت : در قیام خونین کفن پوشان دشت ورامین که آن زمان شامل شهرستان های ورامین ، پیشوا ، پاکدشت و قرچک می شد تمامی مردم حضور داشتند و مردم این دیار در دفاع از حریم ولایت فقیه جان خود را تقدیم اسلام کردند .

وی گفت : مردم این دیار از دیرباز ولایت مداری خود را ثابت کرده اند و این امر نه تنها در جریان مبارزات انقلابی که در طول حیات با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی عینیت داشته و خود ظهور رسانده است .

وی تصریح کرد : قیام ۱۵ خرداد ارزشی معنوی و میراثی گرانقدر است که از پدران شهید این مردم به یادگار مانده است ، این حماسه به شهر و یا گروه خاصی تعلق ندارد و همه مردم و مسوولین در زنده نگاه داشتن ارزش های آن می باید تلاش نمایند .

وی افزود : مردم و مسوولین می باید با پرهیز از بیان مسائلی که موجب تفرقه میان شهرها می شود ، به اصل موضوع که همان تبیین ابعاد مختلف این قیام تأثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی است بپردازند و ارزش های آن را به نسل های آینده منتقل نمایند.

فرماندار پیشوا نیز در این جلسه گفت : حرکتی که مردم کفن پوش این دیار در ۱۵ خرداد سال ۴۲ انجام دادند پایه های رژیم شاه را سست کرد وخون گرم شهدای این دیارنهال انفلاب را آبیاری ساخت .

عباس ملکوتی خواه گفت : پیش از شکل گیری قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲  قیام های دیگری نیز شکل گرفته بود که هیچ کدام به نتیجه نرسیده بود چرا که حرکت و قیام ریشه در باورهای دینی مردم ایران داشت.

وی تصریح کرد : قیام خونین ۱۵ خرداد ریشه در باورهای اسلامی مردم این دیار دارد و باید ابعاد مختلف آن به نسل جوان و آینده ساز ایران اسلامی بازگو شود و این مهم در سایه همدلی و وحدت میان مسوولین شهرستان های همجوار در جنوب شرق استان تهران میسر می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان ورامین نیز در این جلسه گفت : یکی از مهمترین اقداماتی که در طول سال های اخیر در جهت تبیین ابعاد مختلف این قیام الهی در سطح کشور انجام گردیده برگزاری همایش ملی ۱۵ خرداد است که این همایش نقش به سزایی در بازگو کردن حقایق این قیام داشته است .

حجت الاسلام سیداحمد حسینی گفت : برگزاری همایش های علمی می تواند وسعت نظر ، تحقیقات علمی و نیز مستندات وقایع را با دقت بیشتری انجام دهد و این امر می تواند لایه های مختلف قیام ۱۵ خرداد و نقش مردم شهرستان های ورامین ، قرچک ، پیشوا و پاکدشت در پیروزی انقلاب اسلامی را بازگو نماید.

وی اظهار داشت : در همایش ملی ۱۵ خرداد شهرستان ورامین که روز یکشنبه یازدهم خرداد ماه سال جاری در سالن همایش های دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا برگزار خواهد شد ، تعداد بیشماری مقاله علمی توسط پژوهشگران سراسر کشور ارائه شده که تعدادی از این مقالات در روز همایش قرائت و تعدادی نیز به صورت پوستر عرضه خواهد شد .

وی تصریح کرد : برگزاری این همایش در محیط دانشگاهی نشان از توجه مسوولین در دخیل نمودن نسل جوان و فرهیخته در امور مهم کشور دارد تا در سایه تلاش و مجاهدت آنان و نیز بیان ارزش های انقلاب اسلامی ملت ایران ، حرکتی فرهنگی در جهت رشد و بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گیرد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 4 خرداد 1393
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 644