En
تاریخ : پنجشنبه 28 فروردين 1399
کد 5002

جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورامین برگزار شد

حسین کاغذلو در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: با دستور استاندار تهران و پیگیری‌های صورت گرفته، شورای مبارزه مواد مخدر شرق استان تهران با هدف رسیدگی به وضعیت مقابله با این بلای خانمان سوز در شهرستان‌های ورامین، پیشوا، قرچک، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه در ورامین راه‌اندازی شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین فرماندار گفت: استقرار این شورا در شهرستان ورامین فرصت مناسبی است تا با استفاده از ظرفیت و توانمندی متخصصین امر مقابله با مواد مخدر، علاوه بر اقدامات سلبی، با اقدامات فرهنگی از ابتلاء افراد به مواد مخدر جلوگیری کرد.
فرماندار ورامین افزود: با تشکیل شورای مبارزه مواد مخدر شرق استان تهران، کمیته‌های تخصصی چهارگانه فعالیت خود را با قوت انجام می‌دهند تا اثربخشی فعالیت این کمیته‌ها خود را در کاهش ابتلاء افراد به مواد مخدر نشان دهد.
کاغذلو تصریح کرد: ابتلا به مواد مخدر فقط به آسیب‌های فرد مبتلا محدود نمی‌شود بلکه از اثرات آن خانواده و جامعه نیز متأثر می‌شود، قطعا دانش‌آموزی که در خانواده معتاد زندگی می‌کند نمی‌تواند با شرایط مناسب در مدرسه حاضر شده و آموزش ببیند.
وی با اشاره به تلاش مراکز ترک اعتیاد به پاکسازی افراد گرفتار در دام اعتیاد گفت: فردی که با تلاش از بند اعتیاد رها شده نباید در جامعه رها شده و به او به چشم یک فرد اضافی نگاه کرد، اگر  این فرد مورد حمایت جامعه قرار نگیرد، قطعا بار دیگر به سراغ اعتیاد می‌رود.
فرماندار ورامین افزود: تلاش می‌شود تا با کمک شورای مواد مخدر، موضوع ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی که نسبت به اشتغال معتادین ترک‌کرده پیگیری و علاوه بر حمایت از این افراد، زمینه توسعه تولید در این مراکز نیز فراهم شود.
وی آموزش و اطلاع رسانی را از اولویت‌های حوزه مقابله با مواد مخدر یاد کرد و افزود: ارگان‌هایی مانند آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که با نسل جوان جامعه ارتباط دارند موظفند تا با برنامه ریزی مناسب، نسبت به آگاهی بخشی به جامعه اقدام و آنان از مضرات استفاده مواد مخدر مطلع کنند.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 28 فروردين 1399
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 14