En
تاریخ : يکشنبه 11 خرداد 1399
کد 5054

عملیات احداث پارکینگ بزرگ راه‌آهن ورامین آغاز شد

با حضور معاون فنی شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی، مدیر کل راه‌آهن استان تهران و مسئولان محلی، عملیات احداث پارکینگ بزرگ راه‌آهن شهرستان ورامین روز یک‌شنبه آغاز شد.
فرماندار شهرستان ورامین در حاشیه این مراسم گفت: عبور و مرور ریلی مردم جنوب‌شرق استان تهران و انتقال به تهران، یکی از مهمترین برنامه‌های دولت تدبیر و امید است که با پیگیری‌های صورت گرفته و اجرای طرح‌های مختلف از جمله روگذرها و زیرگذرهای متعدد، این امر محقق شده است.
حسین کاغذلو افزود: یکی از مطالبات مردم در استفاده از قطار حومه‌ای، دسترسی به پارکینگ مناسب خودروها است که مقدمات اجرای این پروژه، با برگزاری جلسات کارشناسی با مسئولان راه‌آهن استان تهران فراهم شد و عملیات اجرایی آن از امروز آغاز گردید.
وی اظهار کرد: در اجرای این طرح که با مشارکت شهرداری ورامین انجام خواهد شد، محوطه ایستگاه راه‌آهن ورامین به پارکینگ بزرگ شهر تبدیل می‌شود و با تکمیل آن، مسافران می‌توانند خودروهای خود را در این منطقه پارک کرده و از قطار حومه‌ای استفاده کنند.
وی افزود: در سال‌های گذشته، دو پل روگذر امام رضا(ع) و زیرگذر15 خرداد با اختصاص اعتبارات مورد نیاز از سوی دولت احداث گردید تا یکی از مهمترین معارضین اجرای خط 3 و 4 قطار حومه‌ای برطرف شود.
فرماندار ورامین اظهار کرد: سال گذشته و درعملیاتی که به گفته مسئولان راه‌اهن رکوردی جدید در تاریخ احداث زیرگذر در خطوط گرم راه‌آهن(خطوطی که قطار از روی آن عبور می‌کند) محسوب می‌شود، زیرگذر موسوم به باغ صالح ورامین احداث گردید تا مشکل تردد چند ساله مردم این منطقه برطرف گردد.
وی گفت: یکی از دیگر تقاطع‌های مهم شهرستان، اتصال شهرک مدرس به روستاهای علی‌‌آباد و باغخواص است که سال‌های گذشته، شرکت راه‌آهن برای سهولت تردد خودروها، اقدام به احداث زیرگذری کرده بود که به دلیل مشکلات فنی، تا کنون مورد استفاده قرار نگرفته است.
کاغذلو تصریح کرد: در جریان بازدید معاون فنی شرکت راه‌آهن مقرر شد تا ضمن فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی این زیر گذر، در محل فعلی تردد خودروها از روی ریل، زیرگذر دیگری با مشارکت شهرداری ورامین احداث شود تا مشکل تردد مردم برطرف و خطرات احتمالی برخورد قطار با رهگذران و خودروها از بین رود.
وی افزود: هم اکنون پل روگذر روستای قاسم‌آباد ورامین از سوی شرکت راه‌آهن در حال احداث است که با تکمیل آن تا پایان امسال، کلیه تقاطع‌های راه‌آهن با جاده‌های جنوبی شهرستان ورامین به صورت غیر هم‌سطح در می‌آید.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 خرداد 1399
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 11