En
تاریخ : دوشنبه 12 خرداد 1399
کد 5056

عملیات مقاوم سازی منازل روستایی استان تهران برگزار شد

عملیات مقاوم‌سازی منازل روستایی استان تهران با حضور مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سپاه سیدالشهداء و مسئولان شهرستانی، روز دوشنبه در روستای ظهیرآباد از توابع بخش جوادآباد ورامین برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، در این مراسم که با حضور حسین کاغذلو فرماندار ورامین، نوش آبادی و نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی ،صالحی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمانده سپاه ورامین و مسولان محلی در روستای ظهیرآباد برگزار شد، عملیات نوسازی بافت مسکونی روستایی در ورامین آغاز شد
نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: نوسازی و مقاوم سازی منازل روستایی، یکی از مهمترین اقدامات دولت در تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ایجاد فضای با ثبات، امن و همراه با آبادانی و پیشرفت برای کشور است.
حسین نوش‌آبادی افزود: یکی از مهمترین ابعاد منشور گام دوم انقلاب تبیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب، حرکت در مسیر عمران و سازندگی کشور است و اجرای طرح نوسازی و مقاوم سازی منازل روستایی، این بخش از گام دوم انقلاب را محقق می‌کند.
وی تصریح کرد: شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک به دلیل مجاورت با گسل های استان تهران، در وضعیت مخاطره‌آمیزی قرار دارد و هر اقدامی که برای مقاوم سازی بافت فرسوده مسکونی صورت گیرد، جان مردم را در برابر خطرات زلزله ایمن می‌کند.
نوش‌آبادی اظهار کرد: هر چند که در زلزله‌های اخیر، خسارتی به شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران وارد نشد ولی هیچ تضمینی برای آینده وجود ندارد و ممکن است با وقوع زلزله، به این بخش از استان خساراتی وارد شود بنابراین باید تلاش کرد تا موضوع نوسازی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده شهری و روستایی، ساماندهی شود.
وی با اشاره به این که 80 درصد از بافت روستایی شهرستان ورامین فرسوده است اظهار کرد: موضوع مقاوم سازی و به‌سازی روستایی و شهری از یک سو برای سلامت مردم مهم است و از سوی دیگر پیامدهای مثبت اشتغال و ایجاد کسب و کار و رونق تولید را به همراه دارد.
نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی از روستائیان خواست تا برای نوسازی بافت فرسوده با مسئولان همراهی کرده و در برابر اجرای چنین طرح‌هایی مقاومت نکنند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 12 خرداد 1399
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 7