En
تاریخ : دوشنبه 12 خرداد 1399
کد 5058

7 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در ورامین تخریب شد

سرپرست جهادکشاورزی شهرستان ورامین گفت: با تخریب 7 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی بخش جوادآباد از توابع شهرستان ورامین، بیش از 9 هزار متر مربع از اراضی کشاورزی این شهرستان آزاد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین،محسن بنائیان گفت: دراجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی 7 مورد ساخت و ساز غیر مجاز با حکم قضایی تخریب و 9 هزار متر مربع از اراضی مرغوب کشاورزی به حالت اولیه بازگشت.
وی افزود: این ساخت و سازهای غیر مجاز به طور صورت تفکیک اراضی و احداث چهار دیواری در اراضی کشاورزی بخش جوادآباد است که با حضور نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، نماینده فرمانداری و مسئولان جهاد کشاورزی به طور کامل تخریب و اراضی کشاورزی به حالت اولیه بازگشت.
بنائیان تأکید کرد: مالکان این ساخت و سازهای غیرمجاز ظرف ۱۰ روز موظفند تا آثار باقیمانده و مصالح ساختمانی را از اراضی کشاورزی خارج کنند.
وی گفت: از ابتدای امسال بیش از 60 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی مرغوب کشاورزی ورامین و هزاران متر مربع از این اراضی بازپس گیری شد.
ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که به دلیل کمبود منابع آبی، ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می رود.
ورامین در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 12 خرداد 1399
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 32