En
تاریخ : چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد 5059

پیام فرماندار ورامین به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد

حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین با صدور پیامی رحلت حضرت امام خمینی (ره) را تسلیت گفته و یاد و خاطره شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد را گرامیداشت .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین در  متن این پیام آمده است :
بسم الله الرحمن الرحیم
15 خرداد، در تاریخ سراسر افتخار دشت ورامین،  یاد آور رشادت و از خودگذشتگی مردان و زنانی است که با نثار جان خون، درخت نوپای انقلاب را آبیاری کردند و ثمره خون آنان موجب پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 شد، قیامی که به فرموده امام راحل، مبداء انقلاب بود و ایشان این روز را تا ابد عزای عمومی اعلام کرد.
قیام تاریخی کفن پوشان دشت ورامین  در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ در شرایطی شکل گرفت که ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی کشور را فرا گرفته بود، قیامی برگرفته از آموزه‌های قیام عاشورا که جاودانه ماند، شهدای آن مظلومانه به شهادت رسیدند و به خاک سپرده شدند ولی نام و خاطره آنان هیچ‌گاه فراموش نشد و امروز موجب عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی گردید.
امروز مردم دشت ورامین، میراث داران قیام خونین 15 خرداد در سالروز این حماسه بزرگ، در غم رحلت جان‌سوز بنیانگذار جمهوری اسلامی به سوگ نشسته اند و بار دیگر با شهدا و امام شهیدان عهد می‌بندند که تا پای جان بر سرآرمان های انقلاب اسلامی ایستاده و با حرکت پشت سر ولایت فقیه، از نظامی که به برکت خون پدران شهیدشان به دست آمده حراست ‌کنند.
اینجانب به عنوان نماینده دولت تدبیرو امید ضمن تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی معمار انقلاب حضرت امام خمینی (ره)،سالروز شهادت کفن پوشان دشت ورامین در قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ را محضر مقام معظم رهبري و مردم شریف،ولایتمدار و قدرشناس شهرستان ورامین تسلیت عرض می نمایم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 خرداد 1399
  • ساعت 07
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 6