En
تاریخ : يکشنبه 4 خرداد 1393
کد 51

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام باید باعث افزایش علاقمندی مردم به نظام شود

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت : برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام باید باعث افزایش علاقمندی مردم به نظام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ سیدرضا طباطبایی در جلسه ستاد برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت : برگزاری مراسم معنوی سالگرد ارتحال حضرت امام ، حرکتی فرهنگی در راستای پاسداشت ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید با شکوه و عظمت خاصی برگزار شود .

وی اظهار داشت :نظام مقدس جمهوری اسلامی بر اساس باورهای اسلامی و تلاش ومجاهدت امام راحل شکل گرفت و به پیروزی رسید و در اصل برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و قدردانی از این مجاهدت می باشد.

وی تصریح کرد: برگزاری این مراسم ، نشان از عزم ملی تمامی مردم و مسوولین در برگزاری باشکوه سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی دارد و در اصل نمادی از حضور پرشور مردم در مراسم معنوی و فرهنگی دارد و باید در آن نسبت به تبیین جایگاه ولایت در اسلام اقدام شود.

وی گفت : مردم ایران اسلامی از دیرباز ولایت مداری خویش را ثابت کرده اند و قطعا با حضور در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ، از ارزش های والای این نظام الهی که به واسطه ایثار و از خودگذشتگی شهیدان و امام راحل به دست آمده حراست خواهند کرد.

طباطبایی تصریح کرد : تمامی مسوولین شهرستان ورامین از جمله شهرداری ها ، ادارات آموزش و پرورش ، بخشداری ها ، نیروی انتظامی و شوراهای اسلامی از امکانات و ظرفیت های موجود در شهرستان بهره برده و ضمن اعزام عاشقان امام راحل به مراسم سالگرد ارتحال، در شهرستان نیز مراسم با شکوهی برگزار می کنند .

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین اظهارداشت : بیمارستان های شهدای ۱۵ خرداد و شهید مفتح و نیروهای امدادی و جمعیت هلال احمر از روز ۱۳ خرداد در آماده باش کامل به سر برده و خدمات خود را به زائرین حضرت امام ارائه خواهند داد.

طباطبایی گفت : برنامه های ۱۵ خرداد و ۱۴ خرداد شهرستان ورامین با یکدیگر گره خورده و این امر باعث باشکوه تر شدن سالگرد ارتحال حضرت امام و نیز سالگرد قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ مردم ورامین خواهد شد .

‪فرمانده سپاه پاسداران ناحیه ورامین نیز از اعزام  ۳هزار و ۵۰۰ ورامینی، به حرم مطهر امام خمینی (ره) خبر داد.

سرهنگ پاسدار داود اصغری گفت : برگزاری با شکوه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام وظیفه ای است که تمامی مردم و مسوولین می باید نسبت به برگزاری با شکوه آن اهتمام داشته باشند .

وی اظهار داشت : هماهنگی های لازم با پایگاه های بسیج شهرستان جهث ثبت نام از متقاضیان شرکت در این مراسم معنوی فراهم شده و با همکاری سایر دستگاه ها ، زائران حضرت امام به مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی اعزام خواهند شد.

اصغری همچنین از برپایی ‪۱۰ایستگاه صلواتی برای پذیرایی زائران حضرت امام راحل در شهرستان ورامین خبر داد.

وی تصریح کرد : ‪ حوزه های مقاومت بسیج در سطح شهرستان ورامین مسئولیت ثبت نام و تدارکات زائران اعزامی از شهرستان و نیز میهمانان را بر عهده دارند
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 4 خرداد 1393
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 565