En
تاریخ : دوشنبه 20 مرداد 1399
کد 5167

جوان تحصیل کرده نباید برای استخدام شدن پشت در اتاق رئیس معطل بماند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: جوان ایرانی که ظرفیت کارآفرینی دارد، نباید برای استخدام شدن پشت در اتاق این رئیس وآن رئیس برای استخدام شدن معطل بماند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، سورنا ستاری روز دوشنبه در آئین افتتاح مرکز نوآوری شهرستا ن ورامین گفت: جوان ایرانی سال‌ها درس نخواند که پشت درب اتاق این رئیس و آن مسوول به دنبال استخدام باشد، اگر جوان از ظرفیت خود در کارآفرینی آگاهی داشته باشد، آن وقت استخدام شدن در یک اداره و شرکت را ننگ خود می‌داند.
وی اظهار کرد: جوان ایرانی باید بداند که درس خوانده که کارآفرینی کند، ارزش افزوده ایجاد کرده و چندین نفر را مشغول به کار نماید، جامعه را متحول نموده و محیط زندگی مناسبی را برای خود و جامعه ایجاد کند نه این که پشت درب اتاق این و آن، به دنبال استخدام شدن باشد.
وی تصریح کرد: آن چه باعث شکل گیری اقتصاد دانش‌بنیان در کشور می‌شود، زیست بوم است و پول، تنها بخشی از این زیست‌بوم را تشکیل می‌دهد، امروز برای ایجاد تحول در اقتصاد دانش‌بنیان به تفکر نو و جدی به این حوزه نیاز است تا با آن، به جوانان کمک شود تا در محیطی درست، به کار، فعالیت، نوآوری و کارآفرینی روی آورند.
ستاری تأکید کرد: اگر یک جوان به دلیل کمبود ظرفیت‌ها و امکانات، به تهران عزیمت کند، به مانند خونی است که از این منطقه به جای دیگر می‌رود، بنابراین باید با درک صحیح از وضعیت موجود، زمینه لازم برای نگاه داشتن جوانان و صاحبان ایده در منطقه فراهم کرد.
وی با اشاره به افتتاح مرکز نوآوری ورامین گفت: شهرستان ورامین از پتانسیل‌های ویژه‌ای در حوزه فناوری برخوردار است که با توجه بیشتر می‌توان از آن در پیشبرد اهداف منطقه به ویژه در حوزه کشاورزی بهره برد.
معاون علمی رئیس جمهوری تصریح کرد: اگر ارزش کارآفرینی برای مسوولان مشخص شود، محیطی مناسب برای کسب و کارهای نوین فراهم می‌کنند که زمینه توسعه منطقه را فراهم کند.
وی گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمده است تا هر میزان فضا که در اختیار شهرستان است را با تأمین اعتبارات مورد نیاز بازسازی و در اختیار جوانان قرار دهد تا زمینه به کارگیری از توانمندی جوانان فراهم شود.
وی تأکید کرد: برای حمایت‌ از شرکت‎‌های ‌دانش‌بنیان تنها به اراده نیاز است و هیچ محدودیتی در تأمین اعتبارات مالی وجود ندارد.
ستاری گفت: شهرستان ورامین از ظرفیت‌های ویژه در حوزه کشاورزی و گردشگری برخوردار است که با استفاده از این مزیت‌ها و بهره‌گیری از شتاب‌دهنده‌ها، می‌توان زمینه پیشرفت منطقه را فراهم کرد.
مرکز نوآوری ورامین در زمینی به مساحت 700 مترمربع  و با اعتبار 4 میلیارد ریالی اختصاص یافت از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری در مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران مستقر در ورامین راه‌اندازی شده است.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 مرداد 1399
  • ساعت 20
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 10