En
تاریخ : سه شنبه 25 شهريور 1399
کد 5237

جامعه به مشارکت اجتماعی مردم در حوزه‌های مختلف نیاز دارد

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان گفت: جامعه برای تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی، به مشارکت بیشتر مردم نیاز دارد تا گره‌ها با همراهی افراد جامعه باز شود.
سجاد سرلک روز سه‌شنبه در جلسه مشترک معاون هماهنگی امور فرهنگی معاون اول رئیس جمهور با اصحاب رسانه، فعالان اجتماعی و روحانیون شهرستان ورامین گفت: یکی از مشکلات مناطق مختلف کشور به ویژه شهرستان‌های استان تهران و پایتخت، کمبود مشارکت اجتماعی و فعالیت کنشگران در شهرها است و این میزان مشارکت، پایین تراز استاندارد کشور است.
وی افزود : مهم‌ترین رکن فعالیت‌های اجتماعی ، سازمان های مردم نهاد، جوانان ، روسئاییان و اقشار مختلف جامعه است که باید در قالب گروه‌های مردمی، به فعالیت پرداخته و با همراهی مسوولان بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی را برطرف کنند.
سرلک اظهار کرد: امروز بزرگ ترین مشکل،جوانانی هستند که با داشتن مدارک مختلف و متنوع تحصیلی، از مهارت لازم برخوردار نیستند که می‌توان در قالب تشکل‌ها و نهادهای مردم نهاد، حتی برای آنان شغل و فعالیت اقتصادی ایجاد کرد.
وی ضمن اعلام آمادگی همکاری با جوانان ورامینی گفت:افراد داری مدرک، مهارت و خلاقیت و صاحب طرح و ایده که تمایل به ایجاد کسب و کار دارند، می توانند به وزارت کار و رفاه اجتماعی معرفی شده و با دریافت تسهیلات، ایجاد کسب و کار کنند.
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: افراد متقاضی دریافت تسهیلات می تواند با مراجعه به سایت وزارت کار و رفاه اجتماعی یا بخش مشارکت های اجتماعی وزارت و جوانان کشور، نسبت به ثبت تقاضای خود برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 شهريور 1399
  • ساعت 17
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 11