En
تاریخ : پنجشنبه 27 شهريور 1399
کد 5238

تحریم حریف رشدتولید و اشتغال شهرستان ورامین نشد

فرماندار ورامین گفت:سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تولیدکنندگان با تمامی مشکلات ناشی از  تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان نظام، چرخ‌های اقتصاد کشور را به حرکت درآورده و اجازه نمی‍دهند که این مشکلات، رشد تولید و اشتغال را تحت تأثیر قرار دهد.
حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور معاون عسگری هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد :تولید کنندگان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی سهم خود را در چرخش چرخ‌های اقتصاد کشور و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار ادا کرده‌اند و در مقابل مسوولان موظفند تا موانع و مشکلات پیش روی آنان را برطرف کرده و به افزایش تولید آنان کمک کنند.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی شهرستان ورامین گفت: شهرستان ورامین علاوه برظرفیت‌های کشاورزی که با استفاده از آن، غذای حدود 6 میلیون نفر از مردم استان تهران را تأمین می‌کند، در حوزه‌ صنعت نیز از قابلیت‌های ویژه‌ای برخوردار است که استقرار بزرگترین شهرک صنعتی تخصصی چرم کشور، یکی از این ظرفیت‌های ویژه است.
کاغذلو تصرح کرد: هنرمندان شهرستان ورامین سالانه 70 درصد از شیشه مورد نیاز کشور را تأمین و روانه بازار مصرف می‌کنند، محصولی که از کیفیت لازم برای رقابت با محصولات نمونه خارجی برخوردار است.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و متأثر شدن واحدهای تولیدی از اثرات این بیماری گفت: هر چند که برخی از واحدهای صنعتی و تولیدی به دلیل این بیماری، با مشکلاتی مواجه شدند ولی، بسیاری از این افراد با تغییر خطوط تولید، اقلام بهداشتی، مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و گان مورد نیاز مراکز بهداشتی را تولید کردند.
فرماندار ورامین افزود: شهرستان ورامین از ظرفیت کامل برای رفع مشکلات تولید کنندگان در حوزه‌های مختلف برخوردار است و هر جا به پشتیبانی و حمایت استانی نیاز باشد، از توان استانداری و ستاد رفع موانع تولید استان تهران استفاده می‌شود.
وی گفت: عمده مشکلات تولیدکنندگان و صاحبان صنایع و کشاورزی شهرستان ورامین، سرمایه درگردش، مشکلات بیمه‌ای، تأمین اجتماعی و مالیات است که تلاش می‌شود که موارد ارائه شده در ستاد تسهیل در جلسات تخصصی که با حضور مدیران دستگاه‌ها است بررسی و در شهرستان این مشکلات رفع شود.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 شهريور 1399
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 7