En
تاریخ : چهارشنبه 5 آذر 1399
کد 5346

برگزاری هر مراسم یا تجمع انسانی در ورامین ممنوع است

فرماندار شهرستان ورامین گفت: هر گونه تجمع برای برگزاری مراسم تشییع اموات و عزاداری در سطح شهرستان ورامین ممنوع است.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه ستاد کرونا که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار کرد: با آغاز اجرای طرح محدودیت‌های کرونایی از ابتدای هفته جاری، بسیاری از فعالیت‌ها بر اساس دستورالعمل ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا محدود و تنها مشاغل گروه یک و دو اجازه فعالیت در سطح شهرستان دارند.
وی گفت: فعالیت مشاغل گروه ۲ فقط تا ساعت ۱۸ مجاز است.
فرماندار ورامین با اشاره به این که وضعیت شیوع ویروس کرونا همچنان در ورامین ممنوع است افزود: بر اساس شیوه‌نامه اجرای محدودیت‌های کرونایی، برپایی هر گونه مجالس و تجمع در سطح شهرستان ورامین ممنوع است و این ممنوعیت شامل حال برگزاری مراسم تشییع و تدفین اموات نیز می‌شود.
وی گفت: در بنرهای اطلاع رسانی درگذشت شهروندان، زمان و مکان تشییع پیکر نیز درج می‌شود که این نوع اطلاع رسانی خود عاملی برای تجمع افراد است.
کاغذلو اظهار کرد: تجمع افراد برای تشییع و تدفین اموات حتی بیرون از آرامستان و صحن امامزادگان و نیز برگزاری مراسم عزادای و حضور مداح نیز ممنوع است.
وی اظهار کرد: بسیاری از خانواده‌هایی که این روزها عزیزی را از دست داده‌اند، هزینه‌های مربوط به برگزاری مجالس را صرف امور خیریه می‌کنند که این امر خداپسندانه می‌تواند به منظور حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا هدایت شود.

فرماندار ورامین گفت: به منظور هدایت کمک‌های مردمی به سمت حمایت از خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از کرونا، کمیته پشتیبانی ستاد مقابله با کرونای ورامین حسابی را افتتاح کرده که مردم می‌توانند کمک‌های خود را به این حساب به شماره ۳۸۱۷۷۰۳۳۰۹۷۷۹۳۱ نزد بانک انصار واریز کنند.

 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 5 آذر 1399
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 10