En
تاریخ : چهارشنبه 1 بهمن 1399
کد 5458

جلسه ستاد کرونا شهرستان ورامین برگزار شد

جلسه ستاد کرونا شهرستان ورامین به ریاست کاغذلو فرماندار ورامین برگزار شد
جلسه ستاد کرونا با حضور کاغذلو  فرماندار ورامین ، سرگرد تاجیک فرمانده سپاه، میرزاحسینی رئیس شبکه بهداشت و درمان و تاجیک رئیس هلال احمر  برگزار شد .
فرماندار شهرستان ورامین گفت: با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در دیماه امسال نسبت به مدت مشابه ماه قبل 70 درصد کاهش داشته است. حسین کاغذلو روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونای ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: تجربه بسیار خوب اجرای طرح پیشگیری و پیگیری موسوم به شهید حاج قاسم سلیمانی، در حوزه‌های مختلف دستاوردهای بسیار زیادی را به همراه داشته که کاهش 70 درصدی تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری، تنها بخشی از این دستاوردها است. وی به تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در شهرستان ورامین اشاره‌ای نکرد.  
وی افزود: علاوه بر این ، کاهش 70 درصدی میزان ورودی بیماران در بخش بستری و کاهش 80 درصدی بستری بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه‌ از دیگر دستاوردهای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ورامین است.
وی با اشاره به عملکرد اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طی دو هفته گذشته در مناطق مختلف ورامین گفت: اجرای 18 مورد ضدعفونی منازل، دریافت 332 مورد تست رَپید( سرعتی)، رهگیری 435 نفر از افرادی که با بیماران کرونایی در تماس بودند، ارجاع 11 نفر به مراکز درمانی، معرفی 30 نفر برای تست PCR و مراقبت از 35 نفر در منزل از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه اجرای طرح شهید سلیمنای در ورامین است. 
کاغذلو با تأکید بر لزوم نظارت مستمر بر فعالیت واحدهای مختلف گفت: طی دو هفته گذشته هزار و 162 مورد بازرسی از مناطق مختلف ورامین صورت گرفته که این بازرسی‌ها به صدور 202 مورد اخطاریه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی منجر شد که از این تعداد، 8 مورد به دلیل تکرار تخلف و عدم توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی به پلمب منجر شد.
وی گفت: در جریان اجرای طرح شهید سلیمانی و در حوزه آموزش نیز اقدامات مؤثری در آگاه‌سازی عمومی صورت گرفته که از جمله می‌توان به نصب هزار و 250 متر مربع بنر اطلاع رسانی، توزیع 24 هزار عدد پمفلت، توزیع 3 هزار و 250 عدد پوستری و 18 هزار و 170 مورد آموزش چهره به چهره طی دو هفته گذشته انجام‌شده است.
کاغذلو با اشاره به نقش ارزنده و مؤثر سپاه پاسداران و بسیج در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ورامین گفت: در اجرای طرح مشترک سپاه و شبکه بهداشت و درمان، 450 نفر از بسیجیان آموزش دیده شرکت کرده و طی دو ماه گذشته 85 هزار را مورد پایش قرار دادند که این امر علاوه بر افزایش احساس امنیت در مردم، به شناسایی بیماران و نیازمندان کمک شایانی کرده 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 بهمن 1399
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 16