En
تاریخ : چهارشنبه 18 فروردين 1400
کد 5595

افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا نسبت به پیش از تعطیلات نوروز در ورامین

فرماندار ورامین : افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا نسبت به پیش از تعطیلات نوروز در ورامین
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین در طی جلسه ستاد کرونا که در روز چهارشنبه در محل فرمانداری ورامین با ریاست کاغذلو فرماندار ، و با حضور تقوی معاون سیاسی انتظامی ، و سایر اعضای ستاد مقابله با کرونا شهرستان ورامین برگزار شد .
فرماندار شهرستان ورامین گفت: شمار مبتلایان به بیماری کرونا نسبت به پیش از تعطیلات نوروز در ورامین افزایش یافته و این امر وضعیت شهرستان را در شرایط پرخطر قرار داده است.
حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا که در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و بی توجهی مردم به توصیه چندباره وزیر بهداشت در امتناع از سفرهای نوروزی باعث شده تا استان تهران از وضعیت نامطلوبی در شیوع ویروس کرونا برخوردار شود و امروز شاهد افزایش میزان ابتلایان به این بیماری هستیم.
وی افزود: بر اساس ابلاغیه رییس کمیته امنیتی ستاد مبارزه با کرونا استان تهران، شهرستان ورامین در وضعیت پرخطر به سمت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و لازم است تا محدودیت‌هایی در فعالیت مشاغل غیرضروری گروه‌های 3 و 4 اعمال شود.
وی تصریح کرد: بر این اساس، فعالیت مشاغل گروه سه شامل شرکت‌های خصوصی، مراکز آموزشی، مهدهای کودک، تالارهای پذیرایی ،رستوران‌ها به جز موارد بیرون‌بر، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، موزه‌ها، سینماها، استخرها، باشگاه‌های ورزشی، چایخانه و قهوه‌خانه‌ها از امروز ممنوع است.
کاغذلو اظهار داشت: همچنین فعالیت گروه 4 شامل بوستان،ها، مراکز تفریحی، باشگاه های ورزشی پر برخورد ، شهربازی و مراکز ورزشی آبی و باشگاه‌های سالنی از امروز تا برقراری شرایط کم‌خطر تعطیل است.
وی گفت: فعالیت مساجد، اقامه نماز سیاسی عبادی جمعه، مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه یز تا برقراری شرایط کم‌خطر  تعطیل است.
فرماندار ورامین افزود: خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهر های نارنجی و قرمز به سایر شهرها ممنوع و ورود خودروهای شخصی و غیر شخصی نیز به شهر های نارنجی و قرمز ممنوع است.
وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: توزیع نذورات افطاری فقط به صورت بیرون بر و با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی انجام می‌شود و برگزاری مراسم افطاری دورهمی ممنوع است.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 فروردين 1400
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 7