En
تاریخ : شنبه 21 فروردين 1400
کد 5601

بازدید معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور از مرکز نوآوری ورامین

سعید شیرکوند معاون اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور، از مرکز نوآوری شهرستان ورامین بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، فرماندار ورامین در جریان این بازدید گفت: این مرکز با هدف حمایت از شرک‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده، جوانان خلاق و صاحب ایده و استارت‌آپ‌ها با حمایت‌های معاون علمی رئیس جمهوری و مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران راه‌اندازی شده است.
حسین کاغذلو افزود: این مرکز با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال که از سوی معاونت علمی رئیس جمهوری اختصاص یافته و با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی استان تهران در زیربنای ۷۰۰ مترمربع ایجاد شده که با استفاده از آن می‌توان شرایط توسعه شهرستان را به ویژه در حوزه کشاورزی فراهم کرد.
وی گفت: ورامین با دارا بودن هزاران هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی و هزاران رأس دام سبک و سنگین، قطب تولید محصولات زراعی و دامی کشور محسوب می‌شود که نیاز گوشت و شیر ۶۰ درصد از جمعیت استان تهران را تأمین می‌کند.
فرماندار ورامین افزود: در صورتی که بتوان با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان از داشته‌های شهرستان به ویژه در بخش کشاورزی استفاده را برده و این دانش را در حوزه‌هایی مانند استفاده بهینه از آب، به عنوان یکی از محدودیت‌های ورامین مورد استفاده قرار داد، یقینا می ‌توان دستاوردهای نوینی در تولید محصولات کشاروزی به دست آورد.
کاغذلو تصریح کرد: طی دو سال گذشته اقدامات مؤثری در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و شناسایی ظرفیت های موجود در شهرستان صورت گرفته که با راه‌اندازی توسعه این مرکز نوآوری، می توان از این ظرفیت برای پیشبرد اهداف شهرستان استفاده کرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 21 فروردين 1400
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 27