En
تاریخ : دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد 5664

کشف 650کیلوگرم گوشت فاسد از فروشگاه‌های ورامین

کشف 650کیلوگرم گوشت فاسد از فروشگاه‌های ورامین
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ورامین گفت: بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان ورامین با همراهی دستگاه‌های نظارتی، موفق به کشف ۶۵۰ کیلوگرم انواع گوشت قرمز و سفید فاسد در فروشگاه های عرضه شدند و این اقلام را معدوم کردند.
مهدی اصغری گفت: بازرسان شبکه دامپزشکی ورامین در راستای اجرای طرح مشترک با دستگاه‌های نظارتی، موفق به کشف بیش از ۶۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد در فروشگاه‌های عرضه گوشت و مرغ شده و این اقلام را معدوم کردند.
وی افزود: بر اساس اظهار نظر کارشناسان دامپزشکی، این گوشت‌ها برای طبخ هیچ غذایی از جمله انواع جوجه کباب و کباب کوبیده غیرقابل مصرف بوده و در منظر مردم، این اقلام معدوم شد.
وی تصریح کرد: برای متصدیان واحدهایی که گوشت‌های فاسد از آن‌ها کشف شده بود پرونده تخلف تشکیل شد.
اصغری همچنین از اجرای طرح مقابله با پرنده فروشی‌های غیرمجاز سطح شهرستان ورامین خبر داد.
وی گفت: یکی از مصوبات ستاد مقابله با شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بازرسی از واحدهای صنفی پرنده فروشی شهرستان است که این طرح با همکاری شبکه بهداشت و درمان و شبکه دامپزشکی در مناطق مختلف ورامین اجرا گردید.
رئیس دامپزشکی ورامین تصریح کرد: دستورالعمل شیوه مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد به کلیه واحدهای پرنده فروشی سطح شهرستان ابلاغ شده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، با واحدهای عرضه کننده غیرقانونی برخورد می‌شود.
وی گفت: این که در یک واحد غیرمجاز مرغ‌های هلندی وجود دارد و از وضعیت واکسیناسیون آن علیه بیماری‌ها نیز اطلاعاتی در دست نیست، موضوعی است که باید متصدیان این واحدهای غیرمجاز پاسخگوی آن باشند.
اصغری تصریح کرد:در اجرای این طرح ، کلیه واحدهای پرنده فروشی سطح شهرستان با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و دامپزشکی مورد بازرسی قرار گرفته و واحدهای غیر مجاز پلمب و پرندگان مشکوک جمع آوری می‌شود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 43