En
تاریخ : يکشنبه 28 شهريور 1400
کد 5768

رزمایش اربعین سلامت در ورامین آغاز شد

فرماندار شهرستان ورامین گفت: همزمان با افزایش سرعت واکسیناسیون و در آستانه اربعین حسینی، رزمایش اربعین سلامت با بسیج کلیه امکانات شهرستان برای واکسیناسیون شهروندان در این شهرستان آغاز شد.
حسین کاغذلو روز شنبه در جلسه هماهنگی ستاد کرونا که با محوریت واکسیناسیون در محل فرمانداری ورامین برگزار شد اظهار داشت: با افزایش سرعت واکسیناسیون سراسری و کاهش سن افراد واجد شرایط دریافت واکسن، امکانات شهرستان ورامین نیز به فراخور وضعیت موجود بسیج شده تا بتوان با سرعت بیشتری جامعه را تحت پوشش این طرح سراسری قرار داد.
وی گفت: امروز کلیه ارگان‌های شهرستان از جمله بسیج، سپاه، شبکه بهداشت و درمان، مراکز درمان خصوصی، تأمین اجتماعی، امور مساجد ، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها کلیه امکانات خود را بسیج کرده‌اند تا ظرف 15 روز در دو شیفت کاری، کار واکسیناسیون با سرعت بیشتری همراه شود.
وی تصریح کرد: تا پیش از این، سه پایگاه تجمیعی سپاه پاسداران، شبکه بهداشت و مرکز جامع سلامت نسبت به واکسیناسیون افراد واجد شرایط اقدام کرده‌اند که با پیش‌بینی‌های صورت گرفته، درمانگاه سپاه، مرکز تخصصی آریا طب، درمانگاه تأمین اجتماعی، سالن ورزشی شهید رجایی آموزش و پرورش و یک مسجد نیز به این پایگاه‌ها افزوده می‌شود تا سرعت واکسیناسیون افزایش پیدا کند.
کاغذلو گفت: فعالیت برخی از این مرکز تا ساعت 24 خواهد بود.
وی افزود: هم اکنون در روستاهای بخش جوادآباد و با ابتکار بخشداری و مرکز بهداشت این شهر، تیم‌های تزریق به روستاها عزیمت کرده و واکسن مورد نیاز روستانشینان را تزریق می‌کنند تا از حضور آنان در پایگاه شهری جلوگیری و از ازدحام در این مراکز جلوگیری شود.
وی اظهار داشت: به گفته مسوولان شبکه بهداشت ورامین، روزانه 250 دُز واکسن در مناطق وستایی و 500 دُز واکسن در شهر جوادآباد تزریق می‌شود.
وی تصریح کرد: با هماهنگی به عمل آمده با موکب اربعین " احفاد مالک اشتر" مسجد سجاد (ع) و با استفاده از ظرفیت خیرّین و ستاد اربعین، غذای مورد نیاز فعالان در پایگاه‌ها و مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا تأمین می‌شود.
فرماندار ورامین اظهار داشت: دستگاه‌های نوبت‌دهی و بارکدخوان مورد نیاز مراکز تزریق واکسیناسیون تأمین شده و تلاش می‌شود تا در این رزمایش، اغلب مردم ورامین علیه بیماری کرونا واکسینه شوند.
وی تصریح کرد: بر اساس اعلام مسوولان شبکه بهداشت تا کنون 111 هزار و 600 دُز واکسن کرونا در ورامین تزریق شده است.


 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 28 شهريور 1400
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 13