En
تاریخ : پنجشنبه 8 مهر 1400
کد 5778

دعوت فرماندار ورامین از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

فرماندار ورامین از مردم این شهرستان دعوت کرد تا در یازدهمین جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی که بصورت مجازی برگزار خواهد شد، شرکت کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، حسین کاغذلو در پیامی اظهار داشت: کتاب دریچه ای به سوی جهان امروز باز می‌کند و فرد می‌توان با مطالعه به سادگی خود را در پیشرفت و کمال قرار دهد.
اگر انسان خود را به مطالعه عادت دهد، به سادگی با محیط و جامعه پیرامون خود ارتباط برقرار کرفده و از تجربیات و دانش امروز برای شناخت بیشتر خود برخوردار می شود که چه بسیار افراد موفقی که در سایه همین مطالعه مسیرهای پیشرفت را به سهولت پیمودند.
در شرایطی که شیوع ویروس کرونا و ایجاد برخی از محدودیت ها بسیاری از فعالیت‌های مردم را تحت تأثیر قرار داده و برخی از مناسبات اجتماعی همچون سال های قبل انجام نمی‌شود، چه بهتر که افراد خود را با کتاب بیش از گذشته مأنوس کنند و خواندن کتاب را به یکی از عادت های پسندیده خود و اعضای خانواده تبدیل نمایند.
شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با بخش های متنوع ویژه خانواده و گروه های سنی مختلف، فرصت مناسبی برای همدلی بیشتر اعضا خانواده فراهم می کند و افراد و به ویژه جوانان به سمت کتابخوانی ترغیب می نماید از این رو از همه مردم دعوت می شود تا در این رویداد مهم فرهنگی شرکت کرده و خود را بیش از با کتاب مأنوس کرده و بیش از گذشته با سیره ائمه اطهار و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام آشنا کنند.
یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع)، با اضافه شدن بخش ویژه حضرت مهدی(عج) برگزار می شود.
در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه ای و داستانک نویسی، رشته های شعرسرایی، پویش «برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران 2 بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.
این جشنواره در 2 بخش «فردی» و «خانوادگی» در بستر الکترونیک برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در جشنواره شرکت کنند.
در بخش «فردی» افراد علاقه‌مند می‌توانند متناسب با رده سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها در هر یک از رشته های جشنواره شرکت کنند. در بخش «خانوادگی» نیز اعضای خانواده‌ می‌توانند متناسب با رده سنی خود با مطالعه کتاب ها، به بخش خانوادگی سایت مراجعه کرده و در هر یک از رشته های مسابقه شرکت کنند.
شرکت کنندگان در مسابقه تنها می توانند در یکی از قالب‌های فردی و خانوادگی شرکت کنند همچنین شرکت کنندگان بخش خانوادگی دو بار وارد مرحله قرعه‌کشی خواهند شد.
علاقه‌مندان به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۱ آبان ۱۴۰۰ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل منابع به آدرس‌ www.samakpl.ir مراجعه و یا به منظور دریافت امانی – فیزیکی کتاب‌های جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند.
تهران، بلوار کشاورز، تقاطع فلسطین، خیابان شهید کبکانیان، خیابان شهید طباطبایی‌رفیعی، نبش کوچه شهید نوری (کامبیز)، پلاک ۱۸، معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی، اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی.
شماره‌ی تماس: ۸۸۹۵۱۴۹۳     
رایانامه: samak@iranpl.ir
درگاه الکترونیکی:www.samakpl.ir     
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 8 مهر 1400
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 11