En
تاریخ : پنجشنبه 8 مهر 1400
کد 5779

دیدار مدیر امور عشایر استان تهران با فرماندار ورامین

فرشید ذبیحی مدیر امور عشایر استان تهران با حسین کاغذلو فرماندار شهرستان ورامین دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین، امدیر امور عشایر استان تهران در این جلسه گفت: کاهش بارش نزولات جوی، تأمین نهاده‌های دامی را با مشکل مواجه کرده و تأمین آن برای عشایر به مهمترین دغدغه مسوولان استان تبدیل شده است.
فرشید ذبیحی اظهار داشت: عشایر استان تهران با برخورداری از ۷۰۰ هزار راس دام سبک، یکی از مهمترین تولیدکنندگان گوشت قرمز در استان محسوب می‌شوند که برای فعالیت تولیدی خود به حمایت بیشتر مسوولان نیاز دارند.
وی افزود: یکی از مشکلات حوزه تأمین نهاده‌های دامی، داشتن آمار دقیق از تعداد دام‌های موجود در استان است تا بتوان بر اساس آمار واقعی، برای تأمین نهاده‌ها به درستی برنامه ریزی کرد.
وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تأمین نهاده‌های دامی از سوی دولت در حال افزایش است که یقینا این امر، یکی از مهمترین مشکلات حوزه تولید دام عشایر را برطرف می‌کند.
وی از حمل و نقل به عنوان یکی دیگر از مشکلات حوزه تأمین نهاده‌های دامی یاد کرد.
ذبیحی تصریح کرد: برای آن که بتوان عشایر را در تولید دام سبک ترغیب و تشویق کرد، خرید تضمینی دام و صادرات آن توسط تشکل‌های عشایری است که این مهم نیز در دستور کار امور عشایر قرار دارد.
وی اظهار داشت: جامعه عشایری به حمایت مسوولان نیاز دارد از این رو از فرمانداران درخواست می‌شود تا با اختصاص اعتبارات لازم از محل مالیات بر ارزش افزوده، آنان را یاری رسانند.

 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 8 مهر 1400
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 17