En
تاریخ : يکشنبه 4 خرداد 1393
کد 58

فتح خرمشهر باعث ایجاى خودباوری در رزمندگان اسلام شد

فرماندار ورامین گفت : فتح خرمشهر مهمترین عامل ایجاد خودباوری مضاعف در مردم ایران بود و سبب شد تا اتحادو همدلی میان اقشار مختلف جامعه بیش از پیش نمایان شود .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در مراسم تقدیر از حماسه سازان خرمشهر که در سالن بصیرت آموزش و پرورش شهر جواد آباد برگزار گردید گفت: مردم ایران که در طول دوران مبارزات انقلابی طعم اتحاد و انسجام را چشیده بودند این بار نیز درسایه الطاف خداوند و رهبری های امام راحل ، با اتحاد و همدلی به موفقیتی عظیم نائل آمده و با فتح خرمشهر تمام معادلات نظامی جهان را بر هم زدند .

وی افزود : در اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی پس از فتح خرمشهر تثیبت گردید و همه جهانیان به قدرت این نظام الهی پی بردند زیرا در شرایطی که ۱۲ لشکر عراق در خرمشهر حضور داشت و صدام برای آزادی آن کلید بصره را جایزه گذاشته بود کمتر کسی تصور می کرد که رزمندگان اسلام بتوانند به این مهم نائل آیند.

وی گفت : فتح خرمشهر از این رو در تاریخ انقلاب اسلامی دارای اهمیت است که روح  خودباوری را در رزمندگان اسلام زنده کرد و زمینه ای برای کسب پیروزی های مجدد آنان شد .

خوانساری بیان داشت : دوران هشت سال دفاع مقدس با رشادت و ایثار مردان و زنان ایران اسلامی با پیروزی رزمندگان اسلام به پایان رسید ، آنانی که با شهادت خویش عزت به ایران بخشیدند به فیض عظیم دست یافتند و آنانی که ماندند می باید زینب وار رشادت و ایثار آنان را به نسل های آینده منتقل نمایند تا یاد و خاطره رزمندگان اسلام همواره در دل ها زنده بماند.

فرماندار ورامین تأکید کرد : دوران جنگ تمام نشده ، امروز نیز زمانه جنگ است و مردم ایران دقیقا وسط میدان مبارزه ای قرار دارند که بار دیگر تمامی کشورها در مقابله با ایران با یکدیگر متحد شده اند.

وی گفت : اگر در جریان مشکل میان روسیه و اکراین بین کشورهای موسوم به ۱+۵ اختلاف نظر وجود دارد ولی در مقابله با ایران اسلامی تمامی این کشورها با یکدیگر همصدا هستند تا مبادا وعده خداوند محقق شود و دنیا به دست صالحین بیفتند.

وی تصریح کرد : مردم ایران در طول استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس جانانه پشت سر انقلاب و آرمان های آن ایستادند و از ولایت فقیه تبعیت کردند ، امروز نیز می باید با اتحاد و انسجام به فرموده مقام معظم رهبری با عزم ملی ومدیریت جهادی وارد میدان شده و از ارزش های انقلاب و اسلام دفاع و حراست نمایند .

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 4 خرداد 1393
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 717