En
تاریخ : پنجشنبه 8 خرداد 1393
کد 60

نتیجه بعثت رسول الله برای بشریت ، انسان کامل بودن است

فرماندار گفت: هدف از بعثت نبی مکرم اسلام ترویج اخلاق ناب اسلامی در جامعه جهانی بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین؛ محسن خوانساری در جشن بزرگ مبعث که در محل نمازخانه فرمانداری با حضور معاون و بخشدار مرکزی و جمعی از کارمندان فرمانداری و بخشداری مرکزی برگزار گردیده بود گفت: آنچه را که هدف بعثت پیامبر گرامی اسلام بود باید در خود تقویت کنیم و نتیجه بعثت رسول الله برای بشریت ، انسان کامل بودن است.

وی گفت: در حدیثی از رسول مکرم اسلام آمده است که انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق از این فرمایش حضرت رسول(ص)، چنین استفاده می شود که اتفاقاً اخلاق ظرف، زمینه و بستر شکل گیری بنای دین است، یعنی نه تنها روبنا نیست، بلکه زمینه شکل گیری سایر معارف دینی هم هست .

فرماندار گفت: بیگانگانی که فکر می کنند ابر قدرت دنیا هستند دوست دارند در تمام امور کشورهای دنیا دخالت کنند و فکر می کنند دنیا برای آنهاست درصورتی که با بعث حضرت محمد(ص) و معرفی دین اسلام به دنیا گفته شد که هیچ کس حق دخالت و دست دارازی به حقوق دیگران را ندارد و همه در مقابل یکدیگر برابر و برادر هستند .

محسن خوانساری ضمن اشاره به کشور های نا امن و در حال جنگ دنیا گفت: خدا را شاکریم که در جامعه ای زندگی میکنیم که سایه اهل بیت علیه سلام بر سر این نظام و مردم آن است و این آرامش و امنیت به برکت وجود اهل بیت پیامبر گرامی اسلام است.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 8 خرداد 1393
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 526