En
تاریخ : شنبه 13 ارديبهشت 1393
کد 9

روحانیون در پیشانی حرکت فرهنگی جامعه قرار دارند

فرماندار ورامین گفت : روحانیون در ارتقاء فرهنگ اسلامی نقش موثری بر عهده دارند و می تواند سبب اعتلای این فرهنگ در جامعه شوند.
فرماندار ورامین گفت : روحانیون در ارتقاء فرهنگ اسلامی نقش موثری بر عهده دارند و می تواند سبب اعتلای این فرهنگ در جامعه شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ورامین ؛ محسن خوانساری در جلسه مشترک با روحانیون و ائمه جمعه و جماعات شهرستان ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت : روحانیون به دلیل ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با مردم می توانند در جهت دهی به سبک زندگی اسلامی و نیز ارتقاء فرهنگ اسلامی در بین خانواده ها نقش به سزایی ایفا نمایند که این امر مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز می باشد .

وی گفت : روحانیون به عنوان تأثیرگذار ترین قشر جامعه می باید به مسوولین اجرایی ، خط فرهنگی داده و جامعه را جهت دست یابی به اهداف والای فرهنگی یاریگر باشند .

وی بیان داشت : مقام معظم رهبری دو مقوله اقتصاد و فرهنگ را در شعار سال مطرح فرمودند و این نشان از اهمیت فرهنگ در دست یابی به اهداف اقتصادی دارد و در تحقق این امر روحانیون در خط مقدم قرار دارند.

وی تصریح کرد  :این واقعیتی است که دستگاه های دولتی از ظرفیتی که روحانیون در فرهنگ سازی برخوردار می باشند بی بهره اند زیرا ارتقاء فرهنگ با دستور و بخشنامه حاصل نمی شود.

فرماندار ورامین گفت :امروز دشمنان ایران اسلامی با تمام وجود به مقابله فرهنگی با نظام مقدس جمهوری اسلامی روی آورده اند و باید باور داشت که مقابله فرهنگی به مراتب عمیق تر از مقابله نظامی و اقتصادی خواهد بود.

خوانساری بیان داشت :امروز جامعه نیاز به همفکری و تعامل در حوزه فرهنگ دارد تا در سایه ورود جدی در این حوزه ، در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان نظام ایستادگی کرد.

وی تأکید کرد : در برنامه ریزی و اجرای تمامی طرح ها و برنامه های فرهنگی ، روحانیت در پیشانی حرکت جامعه قرار دارد و می باید با برنامه ، نسبت به انجام وظیفه ای دینی خود اهتمام ورزد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 13 ارديبهشت 1393
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 636