فرماندار ورامین:
آموزش و پرورش متعهد و دغدغه مند متضمن آینده کشور است
  • کد خبر: 329130
  • تاریخ خبر: جمعه 16 ارديبهشت 1401 - 08:55

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ورامین، همزمان با هفته معلم روز پنج شنبه مجید درویشی فرماندار شهرستان ورامین به همراه فیروزی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری مهمان گروه های نخبگان آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان ورامین بود .

درویشی در این دیدار گفت :آموزش و پرورش متعهد و دغدغه مند متضمن آینده کشور است زیرا کشوری پیشرفت می‌کند که دارای نیروی انسانی متخصص و متعهد باشد که باعث ایجاد نوآوری در علم و باز کردن گره های کشور و خلق کسب و کار و در نهایت پیشرفت اقتصادی مشود

 وی افزود : کشور ایران یکی از با استعداد ترین کشور ها در دنیاست و وظیفه پرورش این استعداد ها به عهده آموزش و پرورش است.

 فرماندار ورامین با اشاره به استفاده از ظرفیت نخبگانی آموزش و پرورش گفت : نخبگان آموزش و پرورش می‌توانند در حل مسائل و مشکلات شهرستان و ارایه راه حل مجموعه اجرایی دولت را کمک کنند که در آینده با برگزاری جلسات مستمر و هم اندیشی درصدد استفاده از این ظرفیت هستیم .

درویشی با اشاره به رسالت فرهنگی مجموعه آموزش و پرورش در شهرستان ورامین گفت : شناخت چهره های شاخص فرهنگی دیار 15 خرداد ،هنرمندان ،نویسندگان و آثار تاریخی منحصر به فرد و ... موضوعاتی است که میتواند باعث شناخت هویت فرهنگی شهرستان ورامین به نسل های آینده شود و این موضوع از مهمترین رسالت های فرهنگی آموزش و پرورش در شهرستان ورامین می باشد .

وی افزود : حوزه آموزش ،فرهنگسازی و ارتقاء سطح شهرستان ورامین باید در آینده با پیشرفت زیر ساختی و نخبگانی به مجموعه آموزش و پرورش سپرده شود و ظرفیت نخبگانی آن می‌تواند با مدیریت جهادی مسائل و مشکلات را حل کند.